10 Ocak 2021

WhatsApp alternatifi yerli mesajlaşma uygulaması HAVELSAN ileti

WhatsApp alternatifi yerli mesajlaşma uygulaması HAVELSAN ileti

Tüm Dünyanın gündemine bomba gibi düşen Whatsapp sözleşmesi kısa sürede ülkemizde artan tepkilerin odağı oldu. WhatsApp'ın kullanıcılara uyguladığı sözleşme kapsamında birçok kullanıcı alternatif bir WhatsApp mesajlaşma uygulaması arıyor.

Bu gelişmeler neticesinde bilinen yerli iletişim uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Havelsan mühendisleri tarafından geliştirilen "HAVELSAN ileti" dünyanın ilk beyaz kutu şifrelemeli güvenli iletişim ve mesajlaşma uygulamasıdır.

HAVELSAN ileti kullanıma sunuldu

Başlangıçta HAVELSAN personelinin kullandığı uygulama, büyüyen WhatsApp gündeminin ardından Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı ve Rekabet Kurumu'nda da kullanıldı.

WhatsApp alternatifi yerli mesajlaşma uygulaması HAVELSAN ileti

Özgün kriptografik aLGoritmalarla geliştirilen "HAVELSAN ileti" güvenlik teknolojileri ile dikkat çekiyor. Kişisel verilerin korunmasının bir parçası olarak, üçüncü şahısların mesajlarınıza müdahale etmesini engelleyen "ileti" uygulaması şirket verilerini korur.

HAVELSAN ileti yüklemek çok kolay

"HAVELSAN ileti" dikkat çeken bir diğer özelliği de Google Play veya App Store gibi mağazalara ihtiyaç duyulmadan yüklenip güncellenebilmesidir.

"HAVELSAN ileti", sesli ve görüntülü iletişim ve mesajlaşma sağlar ve ayrıca medya paylAşımını destekler.