28 Ekim 2020

Porsche Taycan (Tam Elektrikli) Türkiye'de

Porsche Taycan (Tam Elektrikli) Türkiye'de

porsche'nin tamamen elektrikli ilk modeli olan Taycan, türkiye'de. Porsche bayilerinden 7 farklı şehirdeki üç farklı Taycan modeline ulaşabilirsiniz.

dünyanın en ünlü spor otomobil markalarından Porsche, geçtiğimiz yıl yaptığı lansmanla ilk tamamen elektrikli modeli Taycan'ı tanıtmıştı. İstenilen özelliklere göre farklı modelleri mevcut olan Porsche Taycan, Türkiye'ye nihayetinde geldi.

Porsche Taycan Türkiye tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye'de Taycan 4S, Taycan Turbo ve Taycan  Turbo S modelleri sürücülerin beğenisine sunulacak. Porsche'nin ilk elektrikli modelini yakından görmek ve bilgi almak isteyenler, Taycan ile İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin'deki yetkili bayilerde buluşabilecek.

Porsche Taycan (Tam Elektrikli) Türkiye'de

Hazırlıklara iki yıl önce başlayan Porsche Türkiye, Destination Charging (duraklama ile şarj), Dealer Charging (Bayi Şarj) ve Home Charging (Evde Şarj) konularına odaklandıklarını söylüyor. Küresel çapta yapılan araştırmalara bakacak olursak, elektrikli otomobil kullanıcılarının yüzde 80'i araçlarını evlerinde şarj etmek istiyor.

Bu sebepten ötürü Porsche, kullanıcıları için evde şarj istasyonları kurulumunun tasarlandığını belirtti. Porsche, Türkiye'de elektrikli otomobiller için yeni bir sayfa açacağını dile getirmekte. Porsche Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Selim Eskinazi, 2025 yılından itibaren teslim edilen otomobillerin yüzde ellisinin elektrikli olacağını söylemekte.

Porsche Taycan (Tam Elektrikli) Türkiye'de

Selim Eskinazi; "Bu doğrultuda yeni Porsche Taycan için tüm yetkili satıcı ve servislerimizde ve ayrıca çeşitli sosyal etkileşim noktalarında kurulacak şarj istasyonları için hazırlıklarımız son hız devam ediyor. Taycan kullanıcılarımızın sarj hizmetine ulaşabilirlikleri bizim için çok önemli, bu nedenle Türkiye’de kendi şarj ağını kuran ilk otomobil markasıyız. Porsche Türkiye olarak, 2020 yılının sonuna kadar yaklaşık 6.7 milyon TL yatırım ile 120 adet Porsche şarj istasyonunu aktivite etmeyi planlıyoruz. 2021 yılı başında ise Doğuş Oto Kartal lokasyonumuzda Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonunu kurmayı planlıyoruz."