31 Ekim 2020

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonu

Şampiyona finali bugün Kore (DAMWON) ve Çin (Suning) arasında oynandı. Açılış maçı oldukça çekişmeli geçti. DAMWON erken dakikalarda altın ve skor bakımından üstünlüğü yakaladı.

Alev Ruhu'nu da ele geçirerek daha da fazla üstünlük sağlamış oldu. Suning takımı ise rakibinin tüm üstünlüklerine rağmen maçı bırakmadan direndi. Direniş 43 dakika sürdü. Baron savAşında DAMWON kazandı.

DAMWON 1-0 öne geçti. İlk maç DAMWON kazandı.

İlk maçtaki mağlub edilen Suning, ikindi maç için sürpriz bir şampiyon seçimi yaparak Rengar'ı tercih etti. Profesyonel lig maçlarında sıkça seçilmeyen bi şampiyon olan Rengar, Suning takımına oldukça fazla katkı sağladı. Erken dakikalarda üstünlüğü ele geçiren Suning, 34. dakikada oyunu kazandı. Ayrıca üst koridorda bulunan Bini Flora işe Penta (Beşte Beş) yaparak adeta şov yaptı.

Final serisi 1-1 oldu.

Üçüncü maçta ise, DAMWON erken dakikalarda üstünlüğü ele geçirerek maçı bitirmeyi planladı ama olmadı. İki tarafında yapmış olduğu hatalar oldukça fazlaydı. Fakat DAMWON daha az hata yaparak karşılaşmayı 2-1 yapmayı başardı.

Serinin son maçında ise DAMWON baştan sona ezici bir oyun çıkardı. Dakikalar 24'ü gösterdiğinde DAMWON maçı kazanarak 2020 Dünya şampiyonu oldu. 2017 yılından sonra yine kupa Kore'ye gitmiş oldu.