1 Kasım 2020

Koronavirüs tedavisi bulundu iddiası

Koronavirüs tedavisi bulundu iddiası

ABD'de yaşayan Türk doktor Mehmet Çilingiroğlu, yaptığı paylAşımla Koronavirüs tedavisinin bulunduğunu açıkladı.

Koronavirüs 2019 yılının sonlarında ortaya çıkmıştı. 2020 yılının Mart ayında ülkemize gelen koronavirüs, hayatımızı olumsuz yönde etkiledi. Bütün alışkanlıklarımızı değiştirmek zorunda kaldık.

Günlük yaşantımızda yaptığımız bu köklü değişimlerin başında öpüşmek, sarılmak, tokalaşmak gibi olayları artık yapamaz olduk. Sosyal mesafe kuralları ve maske takmak gibi yeni alışkanlıklar edindik.

Alınan önlemlerin gevşemesinden sonra vaka sayıları hızlı bir şekilde artmaya başladı. Ülkelerin aşı çalışmaları tüm hızıyla devam etmekte.

Tüm bunlar yaşanırken ABD'den yapılan iddia bir çok kişiye umut oldu. ABD'de yaşayan Türk Doktor, Twitter hesabından umut veren bir açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs'e yakalanan ABD başkanı Donald Trump'a da bulunan yeni tedavinin uygulandığını belirten doktor, geliştirilen bu yöntem ile koronavirüsten kesin olarak kurtulabileceğimizi iddia etmekte. Ayrıca söylenene göre tedavinin faz 2 ve faz 3 çalışmaları da sonuçlandırıldı ve 800 kişilik hasta grubunda virüs vücuttan temizlendi.