10 Ocak 2021

Karşınızda Avrupa'nın en çok tercih edilen otomobili

Karşınızda Avrupa'nın en çok tercih edilen otomobili

2020 yılında en çok satan otomobil belli oldu. 2020 yılı Alman otomobil üreticisi Volkswagen'e şans getirdi.

Volkswagen, zorlu 2020 yılını yeni nesil Golf modeli ile kurtarmış görünüyor. Volkswagen geçen yıl Avrupa'da toplam 312.000'den fazla Golf sattı, bunların 134.000'i Almanya'da.

Ekim ayında lanse ettiği Golf 8 ile satışlarını artıran Alman üretici, yılın son çeyreğinde atak yaparak Avrupa satış rekorunu kırdı.

Karşınızda Avrupa'nın en çok tercih edilen otomobili

CEO Ralph Brandstatter, VW'nin Avrupa'daki başarısını şöyle anlattı: "Golf 8 ile önceki nesillerin başarı öyküsünü sorunsuz bir şekilde sürdürüyoruz. Otomobil birçok boyutta teknik standartları belirlemeye devam ediyor. İlkbaharda ortaya çıkan Koronavirüs saLGını nedeniyle piyasa lansmanı kesintiye uğradı."Bu kesintiden sonra golfün yılın ikinci yarısında yapacak çok işi vardı."

Avrupa Volkswagen tercih etti

VW patronu Brandstatter, Avrupa'nın 2020'de en çok satan otomobili Golf ile ilgili açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Bize güvenen tüm müşterilerimize teşekkür ediyorum. Ancak koronavirüs krizinin zor şartlarında mükemmel bir iş çıkaran tüm ekibimize teşekkür ediyorum 'dedi.

Hibrit tercih ediliyor

Ayrıca VW Golf'ün satış başarısının arkasında GTI, GTD ve GTE performans modellerinin olduğu varsayılmaktadır. 2020'de satılan her üç Golf'ün biri Hibrit olması, hibrit modellere olan yüksek talebi kanıtlıyor.