28 Ekim 2020

Harley-Davidson Serial 1 (Elektrikli Bisiklet) Tanıtıldı

Harley-Davidson Serial 1 (Elektrikli Bisiklet) Tanıtıldı

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok firma farklı bisiklet tasarımları üzerinde çalışmaya başlamıştır. YaklAşık 1 yıl önce Harley-Davidson, yeni bir elektrikli bisiklet üzerinde çalıştığını duyurdu.

Ancak o günden sonra bisikletle iLGili hiçbir detay paylaşılmadı. Şimdi, Harley-Davidson Seri 1 elektrikli bisikleti tanıttı. Bisikletin satışa çıkacağı tarih de belirlendi. Daha çok ürettikleri motosikletlerle tanınan Harley-Davidson, yeni elektrikli bisikletiyle kullanıcıları şaşırttı.

Harley-Davidson Serial 1 (Elektrikli Bisiklet) Tanıtıldı

Harley Davidson, Seri 1 modeliyle Serial 1 Cycle adlı ayrı bir elektrikli bisiklet şirketi kuruyor. Mart 2021'de satışa çıkacak olan bisiklet, uzun vadeli elektrikli bisiklet planının ilk meyvesi. Harley-Davidson Ürün Geliştirme Merkezi departmanının yoğun çalışmasıyla oluşturulan ürün, şık bir tasarımla geliyor.

Harley-Davidson, elektrikli bisikletini tasarlarken geçmişten ilham alıyor. Bisikletin adı, şirketin 1903 yılında ürettiği ilk motosiklet olan Seri Numaralı Bir'den ilham almıştır. Beyaz lastikler, deri koltuk ve kolların yanı sıra siyah gövdesi ile Harley-Davidson Serial 1 elektrikli motosiklet, modern teknolojilerin yanı sıra klasik görünümü de sunuyor.

Harley-Davidson Serial 1 (Elektrikli Bisiklet) Tanıtıldı

Ürünün teknik özellikleri açıklanmadı. Bununla birlikte, görüntülere uygun olarak, bisikletin dahili bir bataryası, entegre far ve arka lambaları ve Gates Karbon kayış tahrik sistemi var. Koronavirüs nedeniyle özellikle ABD'de elektrikli bisiklet satışları arttı.

ABD'de 2019'da 270.000 elektrikli bisiklet satılırken, bu sayının 2020 yılına kadar 600.000'e yaklaşması bekleniyor. Harley-Davidson'a ek olarak, BMW, mercedes-Benz, Audi, Ford ve Jeep gibi büyük otomobil üreticileri de elektrikli bisiklet pazarına girdi.