21 Aralık 2020

Apple Glass için yeni bir patent başvurusu

Apple Glass için yeni bir patent başvurusu

Apple Glass adlı artırılmış gerçeklik gözlükleri için başka bir patent başvurusu yapıldı. AR akıllı gözlükler, Apple'ın iPhone'dan sonraki büyük ürünü olabilir.

2018'deki büyük bir sızıntı, cihazın 5nm yonga setinden güç alacağını ortaya çıkarmıştı. Bu sızıntı meydana geldiğinde Apple, iPhone X için 7nm A11 Bionic yonga setini kullanıyordu.

Ama şimdi 5nm A14 Bionic 5G iPhone 12 serisine güç verdiğine göre, Apple Glass'ın tanıtımı sandığınızdan daha yakın olabilir. AR nesnelerinin gerçek Dünya ortamında daha gerçekçi görünmesine yardımcı olmak için ayarlanabilir optiklere sahip bir "Apple Glass" lens kullanılabilir.

Apple Glass için yeni bir patent başvurusu

Apple'ın "Apple Glass" gibi cihazlarla iLGili araştırması daha önce kendi kendini ayarlayan lens fikrini içeriyordu. Bu fikir, kullanıcıların hiçbir zaman reçeteli lenslere ihtiyaç duymayacağı anlamına geliyordu, ancak şimdi Apple, görme düzeyleri ne olursa olsun tüm kullanıcılara yardımcı olmak için kendi kendini ayarlama fikrini uyguluyor.

"Yerelleştirilmiş Optik Ayarlara Sahip Görüntüleme Sistemi", AR nesnelerini daha iyi sunmak için bu tür lenslerin nasıl değiştirilebileceğine odaklanan yeni ortaya çıkan bir patent uygulamasıdır. Patent başvurusuna göre, elektronik cihazlar bazen ayarlanabilir optik bileşenler içerecektir.

Örneğin, başa takılan cihazlar gibi giyilebilir elektronik cihazlar, gerçek dünya içeriği üzerine bindirilmiş bilgisayar tarafından oluşturulan içeriği görüntülemek için ekranlar içerebilir.

Bir kullanıcının görüş alanına göre ayarlanabilir bir optik bileşenin yerleştirilmesi arzu edilebilir. Ayarlanabilir optik bileşen, örneğin, bir kullanıcı gerçek dünya nesnelerinin üzerine bindirilmiş bilgisayar tarafından oluşturulan içeriği görüntülerken gerçek dünyadaki bir nesnenin parlaklığını ayarlamak için kullanılabilir.